Tidsplan

Tidsplan

00:00

World Cup | Hungaroring | Sammendrag

00:29-01:03

01:00

SAMBOBRYDNING

VM | Serbien | Dag 1

01:03-02:36

02:00

CYKLING

Tour of Luxembourg | 1. etape

02:00-03:02

OLYMPISKE LEGE

Olympic Outpost

Home of The Olympics

02:36-03:11

03:00

LANGREND

Toblach | 10 km fristil (k)

World Cup

03:02-03:53

MOTOCROSS

Gardo Trentino | RACE 1 MXGP

VM

03:11-04:07

LANGREND

Toblach | 15 km fristil (m)

World Cup

03:53-04:41

04:00

MOTOCROSS

Gardo Trentino | RACE 2 MXGP

VM

04:07-06:00

VM | Planica

04:41-05:26

05:00

SPORT

Watts

Underholdning

05:26-06:00

06:00

MOTOCROSS

Gardo Trentino | RACE 1 MX2

VM

06:00-06:50

KÆLK

Koenigsee

World Cup

06:00-06:56

MOTOCROSS

Garda Trentino | RACE 2 MX2

VM

06:50-07:41

SNOOKER

Scottish Open | Kvartfinale

06:56-09:07

07:00

SPORT

WATTS

WATTS

07:41-08:06

08:00

OLYMPISKE LEGE

Africa Cycling Revolution

Home of The Olympics

08:06-09:15

09:00

CYKLING

CYKLING

09:07-09:33

KÆLK

Oberhof

World Cup

09:15-09:42

KÆLK

Koenigsee

World Cup

09:33-10:20

KÆLK

Oberhof

World Cup

09:42-10:15

10:00

Banecykling

EM | Plovdiv | Dag 2

10:15-12:12

ALPINT

Kronplatz | Storslalom | 1. gennemløb (k)

World Cup

10:20-11:26


Live
ALPINT

Kronplatz | Storslalom | 1. gennemløb (k)

World Cup

10:25-11:55


Live

11:00

JUDO

Grand Slam  | Budapest

11:26-12:02

12:00

CYKLING

La Vuelta | Højdepunkter

World Tour

12:02-13:04

KÆLK

Oberhof

World Cup

12:12-13:08

13:00

SPORT

Watts

Underholdning

13:04-13:20

KÆLK

Oberhof

World Cup

13:08-14:08

ALPINT

Kronplatz | Storslalom | 2. gennemløb (k)

World Cup

13:20-14:25


Live
ALPINT

Kronplatz | Storslalom | 2. gennemløb (k)

World Cup

13:25-14:30


Live

14:00

VM | Planica

14:08-15:06

RALLY

ERC | Ungarn | Sammendrag

14:25-14:58

Tennis

WTA Tour International | Linz

14:58-15:59

15:00

World Cup | Aragon | Sammendrag

15:06-15:42

BORDTENNIS

World Cup | Kina | Kvartfinale (m)

15:42-17:18

Tennis

WTA Tour International | Linz

15:59-17:00

17:00

World Cup | Aragon | Sammendrag

17:00-17:35

SNOWBOARD

Badgastein

World Cup

17:18-18:12

ALPINT

Schladming | Slalom | 1. gennemløb (m)

World Cup

17:35-18:41


Live
ALPINT

Schladming | Slalom | 1. gennemløb (m)

World Cup

17:40-19:30


Live

18:00

SNOWBOARD

Chiesa in Valmalenco 

World Cup

18:12-19:14

BASKETBALL

Boulogne-Levallois - Dolomiti Energia Trentino

Eurocup

18:35-20:45


Live
JUDO

Judo Series

18:41-18:43

CYKLING

Radio Tour

18:43-20:00

19:00

FREESTYLE

Idre

World Cup

19:14-20:17

FODBOLD

Bournemouth - Crawley Town

FA Cup | 4. runde

19:55-22:00


Live

20:00

SKISKYDNING

Oberhof | Kvindernes Sprint

World Cup

20:00-20:35

JUDO

Judo Series

20:17-20:20

BASKETBALL

Eurocup

20:20-22:15


Live
BASKETBALL

Segafredo Virtus Bologna - Buducnost

Eurocup

20:20-22:30


Live
ALPINT

Schladming | Slalom | 2. gennemløb (m)

World Cup

20:35-21:42


Live
BASKETBALL

Club Joventut Badalona - Monaco

Eurocup

20:35-22:45


Live
ALPINT

Schladming | Slalom | 2. gennemløb (m)

World Cup

20:40-22:15


Live

21:00

CYKLING

Radio Tour

21:42-22:55

22:00

FODBOLD

SuperligaHjørnet

22:15-22:55

KANO

World Cup | Pau

22:55-23:55

LANGREND

Toblach | 15 km fristil (m)

World Cup

22:55-23:53

23:00

Formel E

FIA Championship | Tilbageblik på sæsonen

23:53-00:22

SNOOKER

Scottish Open | Kvartfinale

23:55-01:21