Torsdag 29. juli
Badminton
02:00: Mixeddouble – semifinale
02:00: Damesingle – 1/8-finale
03:35: Herredouble – kvartfinale
10:00: Damedouble – kvartfinale
10:00: Herresingle – 1/8-finale

Highlights: Antonsen smasher sig i næste runde

Tokyo 2020
Største øjeblikke: Fantastiske jubelbilleder efter guld i parløb
13/08/2021 PÅ 09:42
Baseball/Softball - Åbningsrunde
12:00: Israel - Sydkorea
Basketball – Gruppespil
03:00: Canada – Sydkorea (k)
06:40: Slovenien – Japan (m)
10:20: Spanien – Serbien (k)
14:00: Spanien – Argentina (m)
Beachvolley
02:00, 04:00 og 13:00: Kvindernes turnering
04:00, 09:00 og 15:00: Herrernes turnering
BMX
03:00: Kvartfinale, 03:42: semifinale, 04:24: finale (m)
03:21: Kvartfinale, 04:03: semifinale, 04:45: finale (m)

Av, av, av! BMX-rytter styrter ind i official

Boksning
04:00-07:00: Mellemvægt, supersværvægt (m), fluevægt (k)
10:00-13:00: Mellemvægt, supersværvægt (m), fluevægt (k)
Bordtennis
04:00: Individuelle semifinaler (k)
08:00: Individuelle semifinaler (m)
13:00: Bronzekamp (k)
14:00: Finale (k)
Bueskydning
2:30: Mændenes 1/16-finale
2:55: Kvindernes 1/16-finale
3:22: Mændenes 1/8-finale
Fægtning (hold)
03:50-7:00: Kvartfinale, 5.-8.-plads, semifinale
8:10-13:00: Placeringskampe, bronze og guldkamp
Golf
0:30: Herrernes individuelle turnering – første runde

Hockey
02:30: Indien – Argentina (m)
03:00: Belgien – Canada (m)
04:45: Sydafrika – Tyskland (m)
05:15: Holland – Storbritannien (m)
11:30: Spanien – Kina (k)
12:00: Storbritannien – Holland (k)
13:45: Japan – Argentina (k)
14:15: New Zealand – Australien (k)
Håndbold: (K)
Gruppe A:
02:00: Holland – Angola
07:15: Japan - Sydkorea
09:15: Montenegro – Norge

Gruppe B:
4:00 Spanien – Brasilien
12:30: Ungarn – ROC
14:30: Sverige - Frankrig
Judo
4:00-: 1/16-finaler, 1/8-finaler, kvartfinaler, semifinaler og finaler
Kano/Kajakslalom
07:00: Semifinale (k)
08:55: Finale (k)
Redskabsgymnastik:
12:50: Kvindernes all-around finale
Roning:
01:30-05:10: Semifinaler og finaler
Sejlads
05:05-10:00: 49’er, Laser Radial, Windsurfing mm.
Skydning:
02:00: 25m pistol (k)
02:00: 50m riffel (k)
03:00: Mændenes skeetskydning
07:30: Trap – finale (k)
08:30: Trap – finale (m)
Surfing00:00: Kvindernes individuelle – runde 304:48: Mændenes individuelle – runde 3

Svømning03:30 – 05:45: Semifinaler og finaler12:00 – 13:45: 800m fri finale (k), 100m butterfly (m), 200m rygsvømning (k), 4x100 medley (m/k)

Highlights: Andenplads til Blume og personlig rekord til Bro

Rugby sevens
02:00 – Gruppe B (k)
03:00 – Gruppe C (k)
04:30 – Gruppe A (k)
Tennis
08:00: Første kampe begynder
Vandpolo
03:00-13:00: Indledende runde - gruppe B (m)
Volleyball
02:00-: Indledende runder (k)
Vægtløftning
06:50: Kvindernes 55kg
12:50: Kvindernes 55kg - finale
Tokyo 2020
Største øjeblikke: Da Kasper Asgreen blev syvendebedste på enkeltstartscyklen
11/08/2021 PÅ 15:29
Tokyo 2020
Beskedne bronze-roere er kommet hjem til hverdagen: Vi fejrede det så sent som i går
10/08/2021 PÅ 17:49