Menu
Se sport
Re-LIVE
TIL DIG
Fodbold
Cykling
Tennis
Dplay Sportsprogrammer
Populære sportsgrene
Fodbold
Cykling
Tennis
De Olympiske Lege
Speedway
Golf
Snooker
Dplay Sportsprogrammer
Atletik
Banecykling
Cykling
De Olympiske Lege
Fodbold
Formel E
Golf
Motocross
Motorsport
Mountain Bike
Paris 2024
Snooker
Speedway
Tennis
Triatlon
UCI Track CL
WEC
Mere
Skift Sprog
Danmark
International (English)
Internacional (Español)
Danmark
Deutschland
Dutch
España
France
Italia
Magyarország
Norge
Polska TVN24
România
Türkiye
United Kingdom
Hjælp
OM OS
Om Eurosport
Se Eurosport
Juridisk information
Brugerbetingelser
Privatlivspolitik
Juridisk information
Cookiepolitik
Oplysninger om Eurosport-abonnement
Modern Slavery Statement
Administrer præferencer
Tennis
se us open 2023 live på Discovery+
Følg os på
Min Bruger
Sign in
Hjem
Se sport
Re-LIVE
TIL DIG
Populære sportsgrene
Fodbold
Fodbold home
Kalender / Resultater
FIFA VM
3F Superliga
UEFA Europa League
UEFA Nations League
Alle ligaer
Cykling
Cykling home
Kalender / Resultater
Kalender
Tour de France
Alle turneringer
Tennis
Tennis home
Kalender / Resultater
Australian Open
Alle turneringer
De Olympiske Lege
De Olympiske Lege home
Paris 2024
Videoer
Olympic Channel
Tokyo 2020
Speedway
Speedway home
Kalender / Resultater
Kalender
Stilling
Golf
Golf home
Kalender / Resultater
World Ranking
DP World Tour
PGA TOUR
Alle turneringer
Snooker
Snooker home
Kalender / Resultater
Northern Ireland Open
Masters
Alle mesterskaber
Dplay Sportsprogrammer
Show All
Atletik
Atletik home
Kalender / Resultater
Banecykling
Cykling
Cykling home
Kalender / Resultater
Kalender
Tour de France
Alle turneringer
De Olympiske Lege
De Olympiske Lege home
Paris 2024
Videoer
Olympic Channel
Tokyo 2020
Fodbold
Fodbold home
Kalender / Resultater
FIFA VM
3F Superliga
UEFA Europa League
UEFA Nations League
Alle ligaer
Formel E
Formel E home
Kalender / Resultater
Kalender
Tabeller
Fanboost
Golf
Golf home
Kalender / Resultater
World Ranking
DP World Tour
PGA TOUR
Alle turneringer
Motocross
Motorsport
Motorsport home
Kalender / Resultater
F1
MotoGP
FIA ETCR
Formel E
All sport
Mountain Bike
Paris 2024
Snooker
Snooker home
Kalender / Resultater
Northern Ireland Open
Masters
Alle mesterskaber
Speedway
Speedway home
Kalender / Resultater
Kalender
Stilling
Tennis
Tennis home
Kalender / Resultater
Australian Open
Alle turneringer
Triatlon
Triatlon home
Kalender / Resultater
UCI Track CL
UCI Track CL home
Kalender / Resultater
Kalender
Mænds Rangordning
Kvindernes Rangering
WEC
WEC home
Kalender / Resultater
Kalender
Drivers Championship
24 Heures du Mans
Mere
Show All
Skift Sprog
Danmark
International (English)
Internacional (Español)
Danmark
Deutschland
Dutch
España
France
Italia
Magyarország
Norge
Polska TVN24
România
Türkiye
United Kingdom
Hjælp
OM OS
Om Eurosport
Se Eurosport
Juridisk information
Brugerbetingelser
Privatlivspolitik
Juridisk information
Cookiepolitik
Oplysninger om Eurosport-abonnement
Modern Slavery Statement
Administrer præferencer
Tennis
se us open 2023 live på Discovery+
Følg os på
Fodbold
UEFA Europa League
Kvalifikationsfase
Gruppespil
Phase finale
Vindere
Stream sport på Eurosport
KØB ABONNEMENT
SE MERE
UEFA Europa League
Resultater
2023-2024
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Kvalifikationsrunde 1
Kvalifikationsrunde 1
Kvalifikationsrunde 2
Kvalifikationsrunde 3
Play-off round
1. kamp
10/07/2018
Samtredia
0
-
1
FC Tobol
11/07/2018
FC Urartu
1
-
2
FK Sarajevo
FK Rabotnicki
2
-
1
Budapest Honvéd
FC Vaduz
1
-
0
Levski Sofia
KÍ
1
-
2
Zalgiris Vilnius
CS Fola Esch
0
-
0
Prishtina
Glenavon
2
-
1
Molde FK
12/07/2018
FC Pyunik
1
-
0
FK Vardar
FK Ventspils
5
-
0
Luftëtari
Chikhura Sachkere
0
-
0
Beitar Jerusalem
Partizani
0
-
1
NK Maribor
Rudar Velenje
7
-
0
Tre Fiori
Ilves
0
-
1
Slavia Sofia
Qabala FK
0
-
2
Progrès Niederkorn
FC Lahti
0
-
3
FH
Balzan FC
4
-
1
Shamakhi FK
JK Narva Trans
0
-
2
Zeljeznicar Sarajevo
FK Riteriai
0
-
0
FC Irtysh
FCI Levadia Tallinn
0
-
1
Dundalk
KuPS
0
-
1
FC København
FK Liepaja
0
-
3
BK Häcken
Stumbras Kaunas
1
-
0
Apollon Limassol
Neftçi Baku
3
-
1
Újpest FC
Derry City
0
-
2
Dinamo Minsk
Connah's Quay Nomads
1
-
3
Shakhter Soligorsk
Petrocub-Hîncesti
1
-
1
NK Osijek
Anorthosis Famagusta
2
-
1
Laçi
Ferencváros
1
-
1
Maccabi Tel Aviv
Milsami
2
-
4
Slovan Bratislava
CSKA Sofia
1
-
0
Riga FC
Siroki Brijeg
2
-
2
NK Domzale
Racing FC Union Luxembourg
0
-
2
FC Viitorul Constanta
B36 Tórshavn
0
-
0
OFK Titograd
Górnik Zabrze
1
-
0
FC Balti
UE Engordany
0
-
3
FC Kairat
ÍBV
0
-
4
Sarpsborg 08
Shamrock Rovers
0
-
1
AIK
Rudar
0
-
3
Partizan Beograd
Buducnost
0
-
2
AS Trencín
Rangers
2
-
0
FK Shkupi
FK Spartak Subotica
1
-
1
Coleraine
Cliftonville
0
-
1
FC Nordsjælland
Lech Poznan
2
-
0
Gandzasar Kapan
Hibernian
6
-
1
NSÍ Runavík
DAC Dunajská Streda
1
-
1
Dinamo Tbilisi
Radnicki Niš
4
-
0
Gzira United
Stjarnan
3
-
0
Nõmme Kalju
2. kamp
17/07/2018
Levski Sofia
3
-
2
FC Vaduz
aggregate: 3 - 3
FK Shkupi
0
-
0
Rangers
aggregate: 0 - 2
Budapest Honvéd
4
-
0
FK Rabotnicki
aggregate: 5 - 2
18/07/2018
Zeljeznicar Sarajevo
3
-
1
JK Narva Trans
aggregate: 5 - 1
19/07/2018
FC Tobol
2
-
0
Samtredia
aggregate: 3 - 0
FC Kairat
7
-
1
UE Engordany
aggregate: 10 - 1
FC Viitorul Constanta
0
-
0
Racing FC Union Luxembourg
aggregate: 2 - 0
Dinamo Minsk
1
-
2
Derry City
aggregate: 3 - 2
Laçi
1
-
0
Anorthosis Famagusta
aggregate: 2 - 2
Gandzasar Kapan
2
-
1
Lech Poznan
aggregate: 2 - 3
FC Irtysh
0
-
1
FK Riteriai
aggregate: 0 - 1
Nõmme Kalju
1
-
0
Stjarnan
aggregate: 1 - 3
Slavia Sofia
2
-
1
Ilves
aggregate: 3 - 1
Molde FK
5
-
1
Glenavon
aggregate: 6 - 3
Gzira United
0
-
1
Radnicki Niš
aggregate: 0 - 5
Riga FC
1
-
0
CSKA Sofia
aggregate: 1 - 1
PSO:
(3 - 5)
Slovan Bratislava
5
-
0
Milsami
aggregate: 9 - 2
Zalgiris Vilnius
1
-
1
KÍ
aggregate: 3 - 2
Prishtina
0
-
0
CS Fola Esch
aggregate: 0 - 0
PSO:
(4 - 5)
Dinamo Tbilisi
1
-
2
DAC Dunajská Streda
aggregate: 2 - 3
Apollon Limassol
2
-
0
Stumbras Kaunas
aggregate: 2 - 1
FC Balti
1
-
1
Górnik Zabrze
aggregate: 1 - 2
FK Vardar
0
-
2
FC Pyunik
aggregate: 0 - 3
AIK
1
-
1
Shamrock Rovers
aggregate: 2 - 1
Shakhter Soligorsk
2
-
0
Connah's Quay Nomads
aggregate: 5 - 1
Maccabi Tel Aviv
1
-
0
Ferencváros
aggregate: 2 - 1
Shamakhi FK
2
-
1
Balzan FC
aggregate: 3 - 5
Sarpsborg 08
2
-
0
ÍBV
aggregate: 6 - 0
BK Häcken
1
-
2
FK Liepaja
aggregate: 4 - 2
Progrès Niederkorn
0
-
1
Qabala FK
aggregate: 2 - 1
FC Nordsjælland
2
-
1
Cliftonville
aggregate: 3 - 1
Beitar Jerusalem
1
-
2
Chikhura Sachkere
aggregate: 1 - 2
Luftëtari
3
-
3
FK Ventspils
aggregate: 3 - 8
FC København
1
-
1
KuPS
aggregate: 2 - 1
NK Maribor
2
-
0
Partizani
aggregate: 3 - 0
FK Sarajevo
3
-
0
FC Urartu
aggregate: 5 - 1
AS Trencín
1
-
1
Buducnost
aggregate: 3 - 1
OFK Titograd
1
-
2
B36 Tórshavn
aggregate: 1 - 2
Partizan Beograd
3
-
0
Rudar
aggregate: 6 - 0
Coleraine
0
-
2
FK Spartak Subotica
aggregate: 1 - 3
NK Osijek
2
-
1
Petrocub-Hîncesti
aggregate: 3 - 2
NSÍ Runavík
4
-
6
Hibernian
aggregate: 5 - 12
Tre Fiori
0
-
3
Rudar Velenje
aggregate: 0 - 10
Dundalk
2
-
1
FCI Levadia Tallinn
aggregate: 3 - 1
NK Domzale
1
-
1
Siroki Brijeg
aggregate: 3 - 3
Újpest FC
4
-
0
Neftçi Baku
aggregate: 5 - 3
FH
0
-
0
FC Lahti
aggregate: 3 - 0