Menu
Se sport
Re-LIVE
TIL DIG
Fodbold
Cykling
Tennis
Dplay Sportsprogrammer
Populære sportsgrene
Fodbold
Cykling
Tennis
De Olympiske Lege
Speedway
Golf
Snooker
Dplay Sportsprogrammer
Atletik
Banecykling
Cykling
De Olympiske Lege
Fodbold
Formel E
Golf
Motocross
Motorsport
Mountain Bike
Paris 2024
Snooker
Speedway
Tennis
Triatlon
UCI Track CL
WEC
Mere
Skift Sprog
Danmark
International (English)
Internacional (Español)
Danmark
Deutschland
Dutch
España
France
Italia
Magyarország
Norge
Polska TVN24
România
Türkiye
United Kingdom
Hjælp
OM OS
Om Eurosport
Se Eurosport
Juridisk information
Brugerbetingelser
Privatlivspolitik
Juridisk information
Cookiepolitik
Oplysninger om Eurosport-abonnement
Modern Slavery Statement
Administrer præferencer
Tennis
se us open 2023 live på Discovery+
Følg os på
Min Bruger
Sign in
Hjem
Se sport
Re-LIVE
TIL DIG
Populære sportsgrene
Fodbold
Fodbold home
Kalender / Resultater
FIFA VM
3F Superliga
UEFA Europa League
UEFA Nations League
Alle ligaer
Cykling
Cykling home
Kalender / Resultater
Kalender
Tour de France
Alle turneringer
Tennis
Tennis home
Kalender / Resultater
Australian Open
Alle turneringer
De Olympiske Lege
De Olympiske Lege home
Paris 2024
Videoer
Olympic Channel
Tokyo 2020
Speedway
Speedway home
Kalender / Resultater
Kalender
Stilling
Golf
Golf home
Kalender / Resultater
World Ranking
DP World Tour
PGA TOUR
Alle turneringer
Snooker
Snooker home
Kalender / Resultater
Northern Ireland Open
Masters
Alle mesterskaber
Dplay Sportsprogrammer
Show All
Atletik
Atletik home
Kalender / Resultater
Banecykling
Cykling
Cykling home
Kalender / Resultater
Kalender
Tour de France
Alle turneringer
De Olympiske Lege
De Olympiske Lege home
Paris 2024
Videoer
Olympic Channel
Tokyo 2020
Fodbold
Fodbold home
Kalender / Resultater
FIFA VM
3F Superliga
UEFA Europa League
UEFA Nations League
Alle ligaer
Formel E
Formel E home
Kalender / Resultater
Kalender
Tabeller
Fanboost
Golf
Golf home
Kalender / Resultater
World Ranking
DP World Tour
PGA TOUR
Alle turneringer
Motocross
Motorsport
Motorsport home
Kalender / Resultater
F1
MotoGP
FIA ETCR
Formel E
All sport
Mountain Bike
Paris 2024
Snooker
Snooker home
Kalender / Resultater
Northern Ireland Open
Masters
Alle mesterskaber
Speedway
Speedway home
Kalender / Resultater
Kalender
Stilling
Tennis
Tennis home
Kalender / Resultater
Australian Open
Alle turneringer
Triatlon
Triatlon home
Kalender / Resultater
UCI Track CL
UCI Track CL home
Kalender / Resultater
Kalender
Mænds Rangordning
Kvindernes Rangering
WEC
WEC home
Kalender / Resultater
Kalender
Drivers Championship
24 Heures du Mans
Mere
Show All
Skift Sprog
Danmark
International (English)
Internacional (Español)
Danmark
Deutschland
Dutch
España
France
Italia
Magyarország
Norge
Polska TVN24
România
Türkiye
United Kingdom
Hjælp
OM OS
Om Eurosport
Se Eurosport
Juridisk information
Brugerbetingelser
Privatlivspolitik
Juridisk information
Cookiepolitik
Oplysninger om Eurosport-abonnement
Modern Slavery Statement
Administrer præferencer
Tennis
se us open 2023 live på Discovery+
Følg os på
Fodbold
Kalender / Resultater
FIFA VM
3F Superliga
UEFA Europa League
UEFA Nations League
Alle ligaer
Stream sport på Eurosport
KØB ABONNEMENT
SE MERE
TotalEnergies CAF Confederation Cup
Resultater
2023-2024
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Indledende runde
Indledende runde
1/16 finale
1/8 final
Mellemrunde
12/02/2016
Wallidan
0
-
3
MC Oran
Bakaridjan
1
-
1
Stade Gabésien
Al Ittihad Tripoli
4
-
1
AS SONIDEP
13/02/2016
V. Club Mokanda
0
-
1
Akwa United
Police
3
-
1
Atlabara
Sagrada Esperança
1
-
2
Cape Town Spurs
SC Gagnoa
2
-
0
USFAS
Lightstars
0
-
3
Bidvest Wits
Renaissance FC
1
-
0
New Star de Douala
Harare City
3
-
2
A Dato FC
Defence
1
-
3
Misr El Makkasa
Khartoum
0
-
1
Villa
Fomboni Club
1
-
0
Athlético New Oil
14/02/2016
KAC Marrakech
3
-
0
USFA
Nasarawa United
2
-
1
Génération Foot
FC Saint Eloi Lupopo
2
-
0
Bandari
UMS de Loum
0
-
0
Desportivo Mongomo
JKU
3
-
0
Gaborone United
Diables Noirs
1
-
2
Africa Sports
26/02/2016
MC Oran
3
-
0
Wallidan
27/02/2016
Akwa United
0
-
1
V. Club Mokanda
PSO:
(5 - 6)
Cape Town Spurs
0
-
2
Sagrada Esperança
USFA
3
-
0
KAC Marrakech
PSO:
(4 - 5)
Bidvest Wits
6
-
0
Lightstars
New Star de Douala
2
-
2
Renaissance FC
Stade Gabésien
1
-
1
Bakaridjan
PSO:
(4 - 3)
Génération Foot
0
-
0
Nasarawa United
Misr El Makkasa
3
-
0
Defence
Desportivo Mongomo
0
-
0
UMS de Loum
PSO:
(4 - 2)
Villa
1
-
0
Khartoum
Gaborone United
0
-
3
JKU
Athlético New Oil
2
-
0
Fomboni Club
Africa Sports
2
-
1
Diables Noirs
28/02/2016
Atlabara
2
-
1
Police
USFAS
0
-
0
SC Gagnoa
A Dato FC
1
-
3
Harare City
Bandari
1
-
1
FC Saint Eloi Lupopo
05/03/2016
AS SONIDEP
3
-
1
Al Ittihad Tripoli