Hjem
OL
Se nu
Resultater
Til Dig
Fodbold
Cykling
Tennis
Populære sportsgrene
Fodbold
Kalender / Resultater
FIFA VM
3F Superliga
UEFA Europa League
UEFA Nations League
Alle ligaer
Log in
Hjem
Se nu
Resultater
Til Dig
Populære sportsgrene
Fodbold
Fodbold hjem
Kalender / Resultater
FIFA VM
3F Superliga
UEFA Europa League
UEFA Nations League
Alle ligaer
Cykling
Cykling hjem
Kalender / Resultater
Kalender
Tour de France
Alle turneringer
Tennis
Tennis hjem
Kalender / Resultater
Australian Open
Alle turneringer
De Olympiske Lege
De Olympiske Lege hjem
Paris 2024
Videoer
Olympic Channel
Tokyo 2020
Speedway
Speedway hjem
Kalender / Resultater
Kalender
Stilling
Golf
Golf hjem
Kalender / Resultater
World Ranking
DP World Tour
PGA TOUR
Alle turneringer
Snooker
Snooker hjem
Kalender / Resultater
Northern Ireland Open
Masters
Alle mesterskaber
Populære sportsgrene
Vis alle
Atletik
Atletik hjem
Kalender / Resultater
Banecykling
Cykling
Cykling hjem
Kalender / Resultater
Kalender
Tour de France
Alle turneringer
De Olympiske Lege
De Olympiske Lege hjem
Paris 2024
Videoer
Olympic Channel
Tokyo 2020
Fodbold
Fodbold hjem
Kalender / Resultater
FIFA VM
3F Superliga
UEFA Europa League
UEFA Nations League
Alle ligaer
Formel E
Formel E hjem
Kalender / Resultater
Kalender
Tabeller
Fanboost
Golf
Golf hjem
Kalender / Resultater
World Ranking
DP World Tour
PGA TOUR
Alle turneringer
Motocross
Motorsport
Motorsport hjem
Kalender / Resultater
F1
MotoGP
FIA ETCR
Formel E
All sport
Mountain Bike
Paris 2024
Snooker
Snooker hjem
Kalender / Resultater
Northern Ireland Open
Masters
Alle mesterskaber
Speedway
Speedway hjem
Kalender / Resultater
Kalender
Stilling
Tennis
Tennis hjem
Kalender / Resultater
Australian Open
Alle turneringer
Triatlon
Triatlon hjem
Kalender / Resultater
UCI Track CL
UCI Track CL hjem
Kalender / Resultater
Kalender
Mænds Rangordning
Kvindernes Rangering
WEC
WEC hjem
Kalender / Resultater
Kalender
Drivers Championship
24 Heures du Mans
Annonce
MTN Elite One grupper 2020/2021
2020/2021
Generelt
direkte
Gruppe A
Hold
Seneste
K
V
U
T
MS
MI
+/-
Pts
1
Fortuna de Mfou
FOR
20
11
6
3
29
17
12
39
2
Fovu de Baham
FOV
20
10
6
4
32
21
11
36
3
Bamboutos de Mbouda
BAM
20
9
8
3
28
18
10
35
4
PWD de Bamenda
PWD
20
8
9
3
22
14
8
33
5
Stade Renard
SRN
20
9
6
5
20
13
7
33
6
Djiko FC
DJI
20
5
9
6
23
23
0
24
7
Avion du Nkam
AVI
20
6
5
9
19
21
-2
23
8
Dragon FC de Yaoundé
DRY
20
5
6
9
25
31
-6
21
9
Eding Sport
EDI
20
4
9
7
20
27
-7
21
10
Union Sportive de Douala
UND
20
4
6
10
11
22
-11
18
11
FC Yaoundé II
FC Yaoundé II
20
2
4
14
12
34
-22
10
Show matches
Gruppe B
Hold
Seneste
K
V
U
T
MS
MI
+/-
Pts
1
Cotonsport Garoua
COT
18
9
5
4
32
13
19
32
2
APEJES Academy
APE
18
7
6
5
18
17
1
27
3
Canon de Yaoundé
CAN
18
7
6
5
18
15
3
27
4
YOSA
YOS
18
7
6
5
24
13
11
27
5
UMS de Loum
UMS
18
5
10
3
13
11
2
25
6
Colombe Sportive
COL
18
5
8
5
21
20
1
23
7
Les Astres de Douala
ASD
18
5
6
7
13
19
-6
21
8
Tonnerre de Yaoundé
TON
18
5
6
7
15
20
-5
21
9
Panthère du Ndé
PAN
18
6
3
9
18
25
-7
21
10
New Star de Douala
NEW
18
4
4
10
11
30
-19
16
Show matches
Annonce